برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت در برابر پرتوهای یونیزان و غیر یونیزان

کارگاه آموزشی "حفاظت در برابر پرتوهای یونیزان و غیر یونیزان" در شهر گچساران برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت در برابر پرتوهای یونیزان و غیر یونیزان

کارگاه آموزشی "حفاظت در برابر پرتوهای یونیزان و غیر یونیزان" در شهر گچساران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ نماینده انرژی اتمی در استان و مدیر گروه رشته تکنولوژی پرتوشناسی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: علت نگرانی مردم عادی در سطح جامعه و پرسنل از پرتوهای یونیزان،  عدم آگاهی کافی از پرتوهای یونیزان و اصول حفاظت در برابر این پرتوها است.

دکتر محسن شفیعی افزود: با توجه به اهمیت و لزوم فراگیری روش های حفاظت در برابر پرتو این کارگاه با هدف ارتقای آگاهی، نگرش و عملکرد صحیح پرتوکاران شاغل در مراکز تصویربرداری، پزشکان، دندانپزشکان و سایر کادر درمانی در معرض پرتو برگزار شد.

وی ادامه داد: در این کارگاه علاوه  بر آموزش تئوری، راه های صحیح حفاظت عملی کار با دستگاه های رایولوژی و سی آرم توسط اساتید گروه پرتوشناسی دانشگاه شرح داده شد.

نماینده انرژی اتمی در استان خاطر نشان کرد: مسئولین فیزیک بهداشت جهت نظارت بر امور حفاظت پرتویی در تمامی مراکز تصویربرداری حضور فعال دارند و کارگاه های حفاظت پرتویی با توجه به درخواست مسئولین آموزش دانشکده ها یا بیمارستان­ها و با همکاری دفتر آموزش مداوم دانشگاه در سایر شهرستان های استان برگزار می شود.

به گزارش وب دا: این کارگاه آموزشی با حضور پرتوکاران، پزشکان، دندانپزشکان و سایر کادر درمانی در معرض پرتو های یونیزان در سالن اجتماعات مرکز بیمارستان بعثت گچساران برگزار شد.۵


 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج